Jak wpłacać przez PayPal

0 Flares 0 Flares ×

Jak wpłacać darowizny z zagranicy na Toruński Azyl?

Osoby, które mają możliwość robić przelewy tylko z kont za granicą (bo np. nie mają polskiego konta) mogą przekazywać darowizny poprzez PayPal. PayPal jest bezpiecznym i certyfikowanym serwisempośredniczącym w przekazywaniu pieniędzy poprzez internet.

Prowizja pobierana poprzez PayPal wynosi ok. 5% przekazywanej kwoty, jest to więc znacznie mniej niż prowizje za międzynarodowe przelewy bankowe (średnio 60-80 zł; im większa kwota, tym więcej). Nie ma dolnej ani górnej granicy przekazywanych przez PayPal kwot (można wysłać nawet 5 euro czy funtów). Przewalutowanie jest podobne do bankowych .

Aby korzystać z PayPal wystarczy mieć konto bankowe  lub kartę płatniczą (może być debetowa, nie musi być kredytowa). Lepiej jest „podpiąć” kartę, niż konto bankowe w swoim PayPal. Jeśli zrobicie przekaz z PayPal z podpiętym kontem bankowym (bez karty), to weryfikacja trwa kilka dni (PayPal kontaktuje się z Waszym bankiem). Jeśli „podpięta” jest karta, przekaz na PayPal SPK Azyl w Toruniu jest niemal natychmiastowy (PayPal „ściąga” należność z Waszej karty).

Przekazywanie darowizny na Azyl w Toruniu poprzez PayPal – krok po kroku


1.
Założyć konto w PayPal (jeśli go nie mamy): www.paypal.com (PayPal działa w większości krajów; zostaniecie przekierowani na odpowiednią, lokalną stronę PayPal np. www.paypal.co.uk www.paypal.se www.paypal.fr itd.)

a) Na temat zakładania kont w PayPal jest mnóstwo poradników (znajdziecie przez Google); na stronie PayPal również znajdują się instrukcje.

2. Na na stronie „Jak pomóc” należy kliknąć przycisk „Donate”. Zostaniecie przekierowani na stronę PayPal, gdzie:

a) Podajecie kwotę jaką chcecie przekazać; kwota podana jest w amerykańskich dolarach jako, że aktualna wartość tej waluty jest znana niemal każdemu (ewentualnym darczyńcom-obcokrajowcom łatwiej oszacować ile to 10$ niż 30PLN). Po zalogowaniu się do PayPal zobaczycie jak ta kwota zostanie przewalutowana z Waszej waluty; np. jeśli mieszkacie we Francji i chcecie podarować 10$, PayPal pokaże Wam ile EUR zostanie ściągnięte z Waszej karty/konta bankowego

b) Logujecie się do PayPal;  jeśli ktoś ma kartę kredytową, może się nie logować i podać tylko dane karty (podobnie jak przy robieniu zakupów przez internet)

3. Po zalogowaniu PayPal pokaże Wam podsumowanie – dla kogo wpłacane są pieniądze (powinno być Stowarzyszenie Pomocy Królikom Polish Rabbit Rescue in Torun Reference: FB donation torun) , pokaże w „Waszej” walucie ile ściągnie z Waszego konta. Jeśli wszystko się zgadza, klikacie przycisk zatwierdzający przekaz. (Za co wszystkie króliki z Toruńskiego Azylu serdecznie dziękują!)

 

Kilka uwag
Królik Perczyk

PayPal jest bezpieczną, certyfikowaną i największą na świecie firmą zajmującą się przekazami pieniędzy przez internet. Należy do giganta eBay – największego portalu aukcyjnego na świecie.

Przy logowaniu do PayPal trzeba zachować te same środki ostrożności, co przy korzystaniu z internetowej bankowości czy zakupów online. Nie podajemy nikomu hasła do logowania do PayPal, najlepiej hasło zapamiętać i nigdzie go nie zapisywać. Nie korzystamy z PayPal na komputerach, które mogą nie być w pełni bezpieczne np. w kafejce internetowej.

Jeśli na jakimś etapie przekazu coś wzbudzi Wasze zastrzeżenia, to przerwijcie transakcję (wystarczy zamknąć okno przeglądarki) i dajcie nam znać (najlepiej mailem torun@kroliki.net).

Dziękujemy za pomoc!

The following two tabs change content below.
Choć jestem mieszkanką Łodzi to mój blog poświęcony jest Azylowi dla królików w Toruniu -pierwszej placówce schroniskowo – leczniczo – adopcyjnej, która funkcjonuje dzięki wolontariuszom i darczyńcom. http://www.azyl.torun.pl/ Prywatnie jestem opiekunką zwierzaków, które kiedyś były w potrzebie -dwóch suk, dwóch królików i jednej kotki. Dlaczego piszę o królikach? Niestety jest wiele króliczych tragedii, a jeszcze wciąż mało się o nich mówi i wie.

Ostatnie wpisy autor (zobacz wszystkie)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- 0 Flares ×