Z czerwcowego archiwum Azylu

0 Flares 0 Flares ×

 

Aida

Jest już po zabiegu sterylizacji. Medycznie: Problemy z łzawiącym okiem oraz zęby będą wymagały regularnej kontroli. Musi też trochę schudnąć, ale poza tym, jest zdrowa.


http://www.azyl.torun.pl/adopcja-a0/aida-364.html

**
Finn

Finn jest młodym, w pełni zdrowym samcem.


http://www.azyl.torun.pl/adopcja-a0/finn-363.html

**

6.06

Edvin

Został oddany do Azylu.

„Niestety Edvin nie jest okazem zdrowia. Kość piszczelowa w jego prawej łapie jest złamana. Wczoraj łapa Edvina została zabezpieczona specjalnym opatrunkiem. Najbliższe tygodnie Edvin spędzi z w klatce z uwagi na konieczność ograniczenia ruchu. Miejmy nadzieję, że po wszystkim odzyska pełną sprawność.”


http://www.azyl.vot.pl/2016/06/wtorek-7-06-2016-r/

Edvin czuje się dobrze. Ma ładny apetyt,korzysta pięknie z kuwety.

**

11.06

Liv

Trafiła do Azylu aż z Jeleniej Góry.

„Od byłego właściciela Liv nie otrzymałyśmy zbyt wielu informacji na jej temat – wiemy tylko, że oddaną ją pilnie z powodu alergii, ale nie wiemy nawet ile ma lat. Przypuszczamy, że jest dość młodym królikiem, który ma za sobą niejedną ciążę urojoną, a od dawna boryka się z przewlekłym stanem zapalnym górnych dróg oddechowych, o czym świadczy również tkliwość krtani/tchawicy.”


http://www.azyl.vot.pl/2016/06/7889/

**

21.06

Larry przybył do Azylu z Olsztyna, gdzie został oddany przez opiekunów.

Jest zdrowym samcem, który wkrótce zostanie wykastrowany.

**

30.06

Mela

Została znaleziona na trawniku i  przyniesiona do Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.

Jest samicą w średnim wieku, którą czeka zabieg kastracji.
„To bardzo kontaktowa królica, lubi głaski i sama upomina się o pieszczoty jak tylko człowiek usiądzie na podłodze. Bez problemu daje się brać na ręce, ale nie przepada za tym – woli mizianie na podłodze niż na kolanach. Na co dzień jest grzeczna, dużo czasu spędza poza klatką na zabawie i bieganiu po pokoju, ale mimo dużej swobody nie próbuje niszczyć mebli, a swoje potrzeby załatwia w klatce. W domu tymczasowym przebywała z psami i kotem, bez większych problemów toleruje ich obecność.”


http://www.azyl.torun.pl/adopcja-a0/mela-360.html

**

26.06

Viola

 

 i Verner

Zostały odebrane w wyniku interwencji przez Pogotowie dla Zwierząt.

Maluchy są na szczęście zdrowe.

28.06

Stella

Została znaleziona w małej klatce na toruńskim osiedlu Rubinkowo.

 

The following two tabs change content below.
Choć jestem mieszkanką Łodzi to mój blog poświęcony jest Azylowi dla królików w Toruniu -pierwszej placówce schroniskowo – leczniczo – adopcyjnej, która funkcjonuje dzięki wolontariuszom i darczyńcom. http://www.azyl.torun.pl/ Prywatnie jestem opiekunką zwierzaków, które kiedyś były w potrzebie -dwóch suk, dwóch królików i jednej kotki. Dlaczego piszę o królikach? Niestety jest wiele króliczych tragedii, a jeszcze wciąż mało się o nich mówi i wie.

Ostatnie wpisy autor (zobacz wszystkie)